Okresní přebor 2005-2006

V hracím systému mužského hokejového okresního přeboru došlo pro tuto sezónu k zásadním změnám.Po loňském odchodu Granitu vypadl pro letošek ještě Vatín a tak ve žďárské skupině zůstala nakonec jen čtyři mužstva. Dodatečně bylo rozhodnuto, že pro základní část soutěže budou účastníci rozděleni do tří skupin. Ve skupině A se utkají všichni žďárští pozůstalí, tedy Reinpo, Slavkovice, Vír a Řečice. Skupinu B tvoří béčko Velké Bíteše, Měřín, Křižanov a nováček soutěže Čebín. Ve skupině C bude spolu s naším SK Mostiště hrát ještě Gremis, Polná a Netín. Ve skupinách se mužstva utkají dvoukolově každý s každým, což dá dohromady šest kol. Boje v základních skupinách by měly skončit do 1.ledna 2006.
Nadstavbová část se odehraje ve dvou skupinách. Ta první (finálová) vznikne z celků, které v konečném pořadí jednotlivých základních skupin obsadí první dvě místa. Zbylá mužstva (třetí a čvrtá příčka ve skupinách) vytvoří druhou skupinu (o 7.-12.místo). V nadstavbových skupinách opět hraje dvoukolově každý s každým, přičemž výsledky vzájemných zápasů ze základní části se nezapočítávají. Vítěz finálové skupiny se stane okresním přeborníkem a pořadí na dalších místech určí i konečné pořadí okresního přeboru.
V nadstavbě tedy každého čeká dalších deset soubojů, z čehož vyplývá, že soutěž by opět měla končit nejdříve v polovině března. Jsem opravdu rád, že letos by se to mělo dotknout všech účastníků soutěže a těším se na to, jak se s tím vypořádají především ty celky, pro které dosud nadstavba představovala jen jeden nebo nanejvýš dva zápasy a nejpozději v polovině února měly hotovo. Možná, že až se třeba napřesrok bude připravovat další ročník soutěže, vezmou jejich zástupci na vědomí skutečnost, že na všech třech stadionech se bruslí už od září a začátek soutěže není třeba odsouvat až na druhou polovinu listopadu.