Jaro a léto 2012

31.července 2012
Děvčata z pořadatelského sboru Countryště navštívila Kliniku dětské onkologie Fakultní nemocnice Brno a předala tam jménem našeho klubu výtěžek ze své akce, který činil 12 000 Kč. Holky ještě jednou moc děkují účinkujícím i všem ostatním, kteří jim s pořádáním této celkem náročné akce pomáhali.

29.července 2012
V pondělí se Mostištím podařilo uspět v esemeskové soutěži Hitrádia Vysočina, za což jsme byli odměněni nedělní Veselicí. Ansámbl Hitrádia přivezl dostatek občerstvení, muziky, soutěží, her a zábavy a my jsme si užívali pohodové odpoledne. Nerozhodilo nás ani děštivé intermezzo a když akce po osmé hodině večerní končila, rozhlížela se rozjařená společnost, co s načatým večerem...
FOTOGALERIE1   FOTOGALERIE2   FOTOGALERIE3

28.července 2012
Poslední horká červencová sobota u nás byla ve znamení šestnáctého ročníku mostišťského fotbalového turnaje. Při neúčasti mužstva sousedních Martinic (ohlášené s půldenním předstihem) se utkalo pět celků. Trofej nejcennější vybojoval domácí A-tým, který ve finále oplatil druhé Vídni předchozí porážku ze skupiny. Třetí místo obsadily Bory, čtvrté bylo mostišťské Béčko a na páté příčce skončil fotbalový koktejl přihlášený jako Štěpánov.
FOTOGALERIE1   FOTOGALERIE2

24.července 2012
Nahromadily se mi tady nějaké resty, takže se s tím pokusím nějak vyrovnat…

Od Luboše mi přišel odkaz na pár fotek z posledního hokeje a z jarních prací na rekonstrukci (demolici) našeho hřišťového zázemí. [FOTOGALERIE]

Pak tady mám od Kocoura zprávu o cyklotůře od Aše až k nám a i k tomu samozřejmě patří [FOTOGALERIE].

Největší událostí posledních mostišťských dnů bylo ovšem COUNTRYŠTĚ.
Když se během jedné veselé noci na konci loňských prázdnin vylíhl v opojených hlavinkách našich děvčat nápad, že v Mostištích uspořádají country festival, přešli jsme to shovívavým úsměvem a nebrali to moc vážně. Holky ale tuhle myšlenku neopustily, přes zimu nabral jejich záměr konkrétnější podobu a 21.července 2012 Mostiště-hřiště-výletiště hostilo (první) Countryště.
Přestavilo se na něm celkem pět hudebních těles. Z nedaleka přijeli KUSPOKON , WEGET a STETSON , z Polné bluegrassový kvartet FOX a ze Železných hor k nám zavítali IRON HILLS .
Krajně pesimistické vyhlídky rosničkářů se sice všude v okolí potvrdily, u nás se ale počasí dlouho drželo, takže celá akce zdárně proběhla a finišovala večerním candrbálem. Všichni účinkující vystoupili bez nároku na honorář, výtěžek z akce děvčata věnují brněnské dětské onkologii.
První várku fotografií z téhle vydařené soboty si můžete prohlédnout na Martyho foto webu .

20.května 2012
Pro letošní dětský den jsme se spojili s velkomeziříčskou Společností historického šermu TAS. Děti sledovaly šermířské souboje, k vidění byly historické kostýmy i zbraně. Střílelo se z luku, házelo sekyrami a to všechno bylo doplněno soutěžemi pro ty nejmenší návštěvníky nebo třeba malováním na obličej.
Fůru obrázků pro vás na akci pořídila naše Zonka .

19.května 2012
Pod květnovým sluníčkem u nás proběhl další ročník jarního volejbalového turnaje smíšených družstev. Mezi devíti zúčastněnými družstvy si zdatně vedli i domácí, ale na konečné vítězství přece jen nedosáhli.
Konečné pořadí : 1. VelMez, 2. Mostiště, 3. PKS okna, 4. Šufani, 5. Bobři, 6. Žďárec, 7. Chlumek, 8. Křižanov, 9. Křídla
Tady je k prohlédnutí skoro třista fotek pořízených převážně Verčou Holánovou .