Hokej 2008-2009

Naše sezóna
Svou dvanáctou hokejovou sezónu jsme zahájili výborně, dá se říci ve velkém stylu. Od úvodního vítězství nad obhájcem prvenství z Veverské Bitýšky se nám dařilo na co jsme sáhli a vánoční přestávku jsme přečkali stále ještě bez porážky na prvním místě průběžného pořadí. V novém roce už to tak skvělé nebylo. V třeskutém mrazu nedvědického zimáku jsme z domácích Šerkovic vypáčili jen bod a následovala lekce od Náměšti nad Oslavou. Naštěstí se dalo říct, že máme z podzimu nahráno. V dalších zápasech jsme se výsledkově spravili a i když herně to pořád ještě nebylo úplně podle našich představ, mohli jsme beze stresu vyhlížet soupeře pro semifinále.
První semifinálový zápas se nám opravdu podařil. Nad béčkem velkobítešského Spartaku jsme zvítězili bez obdržené branky a z ledu jsme odcházeli spokojení i s předvedenou hrou. V odvetě už potom žádné komplikace nenastaly, protože soupeř na postup v podstatě rezignoval. Oba finálové zápasy byly skutečně důstojným vrcholem sezóny. I tentokrát bylo klíčové už první utkání. V něm jsme obětavým a zodpovědným výkonem postupně rozmělnili náměšťský nápor a v poslední třetině otočili skóre až ke dvoubrankovému náskoku. Druhý finálový duel jsme zahájili lépe než soupeř a i když v posledních minutách jsme už mleli z posledního, potvrdili jsme celkové prvenství druhou finálovou výhrou.


Stručně o našich soupěřích
2. Náměšť nad Oslavou měla letos určitě nejstabilnější výkonnost. S přehledem dominovala základní části, hladce prošla i přes semifinálového soupeře, a tak je pro náměšťské finálová porážka určitě zklamáním.
3. Velká Bíteš B měla soutěž výborně rozehranou, ale postup do semifinále nakonec zachraňovala až v posledním kole základní části. Myslím, že letos budou ve Velké Bíteši s třetím místem svého B-týmu spokojeni.
4. Veverská Bitýška musela po dvou letech sestoupit z trůnu. Mužstvo prošlo sezónou bez velkých výsledkových výkyvů a vcelku hladce prošlo mezi elitní čtyřku. Semifinálová Náměšť už však byla nad jeho síly.
5. HHK Velké Meziříčí B doplatil na nevýrazný začátek sezóny, kdy v prvních sedmi zápasech vybojoval jen dvě vítězství. Velmez se chytil až po Novém roce, ve druhé polovině základní části byl dokonce druhým nejúspěšnějším mužstvem, ale na víc než pátou příčku to nestačilo.
6. Řečice dlouhou dobu figurovala mezi kandidáty na semifinále. Poslední kola už však řečičtí dohrávali všelijak a konečné šesté místo tomu odpovídá.
7. Šerkovice zpočátku jen paběrkovaly na dně tabulky. Jejich chvíle však přišly v závěru soutěže a celkové sedmé místo jim myslím docela sluší.
8. Křižanov letos opět sehrál několik dobrých zápasů se silnými soupeři. Mužstvo však dostává příliš mnoho gólů a tato skutečnost je stáhla až na osmou příčku.
9. Nedvědice B absolvovala soutěž s nejmladším kádrem, který i se šikovným brankářem vcelku obstál v obranných činnostech. Horší to bylo směrem dopředu. S pouhými dvaatřiceti vstřelenými brankami asi tentokrát nedvědičtí na lepší umístění pomýšlet nemohli.