Zima 2008-2009

20.března 2009
I před finálovou odvetou jsme museli v sestavě hodně improvizovat. K chybějícím Tomanovi, Kousalovi a Rösslovi přibyl marod Karel Smejkal a situaci ještě výrazně zhoršila zranění, s nimiž se hráči v průbehu zápasu vraceli z ledu. V závěru úporné bitvy už jsme čelili soupeřovu náporu jen s vyčerpaným torzem mužstva, ale za hlasité podpory věrných fanoušků jsme celou sezónu dotáhli do zlatého konce.
Titul okresního přeborníka se ze svého dvouletého výletu vrátil do Mostišť !


14.března 2009
V prvním finálovém zápase s Náměští nad Oslavou nás zpočátku držely nad vodou zákroky Jirky Prchala, pak čtyři góly Míly Slavíka a v závěru jsme za skvělé podpory početného publika soupeře poprvé přetlačili. Do odvety, která se hraje v pátek 20.března 2009 od 17 hodin na zimním stadionu ve Velkém Meziříčí, si přinášíme dvoubrankový náskok.

6.března 2009
Semifinálovou odvetu jsme ve Velké Bíteši zvládli nad očekávání jistě. V sobotu pak Náměšť nad Oslavou také přesvědčivě potvrdila postup v duelu s Veverskou Bitýškou.

28.února 2009
V prvním semifinálovém zápase s Velkou Bíteší B jsme podali na své poměry mimořádně zodpovědný a trpělivý výkon, podpořený bezchybným Jirkou Prchalem v brance.
Ve druhém souboji udělala doma Náměšť nad Oslavou v souboji s Veverskou Bitýškou velký krok k postupu.

22.února 2009
Základní část okresního přeboru jsme uzavřeli ve Velké Bíteši. Po vyrovnaném průběhu se nakonec z těsného vítězství v utkání radoval domácí Spartak B.
Náměšť nad Oslavou vítězstvím nad Veverskou Bitýškou potvrdila svoji pozici nejlepšího mužstva základní části a ve Velké Meziříčí hladce zvítězil domácí HHK B nad Křižanovem. Nedvědické derby se Šerkovicemi bylo odloženo, zato jsem zaznamenal výsledek dohrávky druhého kola, v níž Nedvědice B remizovala s Náměští nad Oslavou.

15.února 2009
Řečice už v okresním přeboru o nic nehraje a podle toho taky ke svému poslednímu zápasu přistoupila. Mužstva spolu sehrála víceméně přátelský zápas, v němž bylo brzy rozhodnuto.
Kusé a neoficiální informace z dalších zápasů říkají, že Velká Bíteš B v Náměšti nad Oslavou prohrávala a utkání se nakonec nedohrálo. Veverská Bitýška si po vítězství nad Šerkovicemi definitivně zajistila postup do semifinále a Křižanov zvládl vítězně zápas s Nedvědicí.

8.února 2009
Bez svých nejproduktivnějších hráčů jsme s velkomeziříčským HHK B odehráli dobrý zápas, v němž nám k úspěchu chybělo trochu více kvality v zakončení.
Náměšť nad Oslavou v úvodu zápasu s Řečicí prohrávala už o čtyři branky, ale nakonec utkání vyhrála, potvrdila suverénní postup mezi elitní čtyřku a posunula se do čela průběžného pořadí. Na postupové příčce se drží i Veverská Bitýška, která udolala Nedvědici B. Béčko Velké Bíteše neudrželo vedení proti Šerkovicím a remízou si cestu do semifinále trochu zkomplikovalo.

1.února 2009
V pátek večer jsme přehráli Křižanov a zajistili si postup mezi nejlepší čtyři celky. Náměšť nad Oslavou ve vypjaté koncovce uzmula oba body béčku Velkého Meziříčí. Úspěšný víkend zaznamenala Velká Bíteš B, když nejprve těsně porazila Veverskou Bitýšku a potom v dohrávce 14.kola sebrala oba body Nedvědici B. Šerkovičtí hosty z Řečice vůbec nešetřili, naložili jim dvojciferně a značně tím zhoršili jejich vyhlídky na postup do semifinále.

28.ledna 2009
V dohrávce třináctého kola otočila Řečice šesti brankami v poslední třetině utkání s béčkem Velké Bíteše a vrátila se mezi uchazeče o semifinálovou čtyřku.

25.ledna 2009
Ve čtrnáctém kole podlehla Řečice mužstvu Veverské Bitýšky, hráči HHK Velké Meziříčí B si smlsli na Šerkovicích a Křižanov nestačil na Náměšť nad Oslavou. V Nedvědici se nehrálo, když podle neoficiálních informací hosté z Velké Bíteše z důvodu rozsáhlé marodky k utkání s domácím béčkem nepřijeli.

18.ledna 2009
Utkání s Nedvědicí B jsme zvládli s čistým kontem a před volným týdnem jsme si aspoň trochu spravili chuť.
Veverské Bitýšce pomohl proti velkomeziříčskému HHK B rychlý úvodní gól. Ve vyrovnaném zápase nakonec hosté na body nedosáhli. Ve Velké Bíteši se nehrálo, protože hosté z Řečice se k utkání nedostavili v dostatečném počtu, takže si ještě musíme počkat na verdikt STK. V souboji mužstev ze spodní poloviny tabulky vzal Křižanov oba body Šerkovicím.

12.ledna 2009
Náměšť nad Oslavou nás v neděli večer přejela hned v první třetině. Soupeři jsme tentokrát nejen bruslařsky vůbec nestačili a nakonec z toho byl pěkný výprask.
V dalších zápasech si velkomeziříčské béčko poradilo s béčkem Velké Bíteše, překvapila remíza Křižanova s Veverskou Bitýškou a béčko Nedvědice ztratilo oba body s Řečicí.

3.ledna 2009
Do nového roku jsme vstoupili zápasem proti Šerkovicím. Musíme si přiznat, že celý výlet do Nedvědice jsme pojali ještě posilvestrovsky a tomu taky odpovídá dosažený výsledek. Nedokázali jsme se vyrovnat s nekvalitním ledem, problémy nám dělala větší hrací plocha, nezapomenutelní rozhodčí, ale především vlastní nekoncentrovanost, a tak i když mnozí asi čekali víc, konečná plichta vcelku odpovídá dění na ledě. Pochválit ovšem musím naše věrné fanoušky, kteří nás i do Nedvědice v mrazivém večeru přijeli povzbudit.
Naplno bodovali naši pronásledovatelé z Velké Bíteše v utkání s Křižanovem a nezaváhala ani Náměšť nad Oslavou, která si poradila s Nedvědicí. Ve žďárském zápase pak HHK B porazil Řečici a v průběžném pořadí se posunul na páté místo.

28.prosince 2008
Za hojné účasti proběhlo naše letošní Vánoční bruslení. Spolu se svými fanoušky jsme zakončili rok 2008 na ledové ploše velkomeziříčského stadiónu v pohodové atmosféře, která zcela odpovídala povánoční neděli. [FOTO]

22.prosince 2008
Rok jsme uzavřeli pátečním soubojem s naším nejbližším pronásledovatelem, mužstvem Veverské Bitýšky. Vypjaté utkání rozhodla naše produktivita v dramatické druhé třetině.
Oba body si z Nedvědice po vítězství nad domácím béčkem odvezlo Velké Meziříčí. Řečice neměla s Křižanovem problémy, za zmínku určitě stojí sedm branek Romana Trejbala. Čtyřmi trefami ve druhé třetině rozhodla domácí Náměšť nad Oslavou o výrazném vítězství nad Šerkovicemi.

14.prosince 2008
V pátek večer jsme hájili první příčku v přímé konfrontaci s béčkem Velké Bíteše. Utkání mělo i pro nás trochu překvapivý průběh, když jsme už po první třetině odcházeli do šaten s pětibrankovým náskokem. Vydařené a zodpovědné vystoupení celého mužstva vyšperkovala útočná exhibice Freibauera s Tomanem.
V sobotním duelu Veverská Bitýška zdolala Náměšť nad Oslavou a posunula se na druhé místo. Křižanov v neděli na rezervu Velkého Meziříčí nestačil, ale horší než vysoká porážka je určitě ošklivé zranění jejich hráče. První body si v derby s Nedvědicí B připsaly Šerkovice.

7.prosince 2008
Řečice byla konečně soupeřem, který chtěl hrát hokej. I do Žďáru nás přijel podpořit plný autobus našich věrných příznivců. Ti viděli oboustranně útočný zápas bez záludností a přehnané tvrdosti, který skončil naším vítězstvím.
Velká Bíteš B v domácím zápase zdolala dosud neporaženou Náměšť nad Oslavou. Veverská Bitýška nezaváhala a výrazně přehrála Šerkovice. Konečně zabrala Nedvědice B, která zdvojnásobila dosavadní počet svých vstřelených branek v soutěži a připsala si první body za vítězství nad Křižanovem.

30.listopadu 2008
Dosavadní výsledky velkomeziříčského HHK B sice moc přesvědčivé nebyly, ale k utkání s námi tento soupeř přistoupil jako k pravému derby. Před více než dvěma sty diváků sehráli tradiční rivalové parádní zápas s deseti góly a dramatickou koncovkou, v níž se nakonec body dělily.
Výbornou formu potvrdila Náměšť nad Oslavou, která porazila Řečici a ve třetí třetině dohrávky prvního kola zlomila ve svůj prospěch i klání se Šerkovicemi. Další vítězství si připsala Veverská Bitýška v souboji s Nedvědicí a oba body získala v přestřelce se Šerkovicemi i Velká Bíteš.

23.listopadu 2008
V pátek večer jsme v utkání s Křižanovem poznali řadu nových tváří a vybojovali další cenné vítězství.
V přímém souboji o třetí místo podlehla Veverská Bitýška béčku Velké Bíteše. Své kvality potvrdila Náměšť nad Oslavou, která si z utkání s rezervou velkomeziříčského HHK odvezla oba body. Šerkovičtí sice nastříleli Řečici devět gólů, ale na body to ani tentokrát nestačilo.

16.listopadu 2008
V Náměšti nad Oslavou nás v neděli uvítalo obvyklé listopadové mrholení, zavřený bufet a zašroubovaná nefunkční vrátka na naší střídačce. Lézt celý zápas přes mantinel rozhodně není nic příjemného. Utkání s posíleným domácím mužstvem se pro nás vůbec nevyvíjelo dobře. Většinu zápasu jsme dotahovali vedení soupeře, navíc nás v úvodu druhé třetiny zranění připravila o dva hráče. Měli jsme problémy s těžkým ledem i s nekoncentrovaným osazenstvem boxu časoměřičů. Celé mužstvo dřelo a přestože jsme v závěru dokonce sahali po vítězství, s konečnou remízou můžeme snad být spokojení. Na utkání přišlo docela dost diváků a z ohlasů bylo znát, že i jim se dramatický souboj líbil. Získaný bod nás posunul do čela průběžného pořadí.
O prodlouženém víkendu se hrály i další zápasy. Vedoucí Řečice bez své elitní formace nebyla Veverské Bitýšce důstojným soupeřem a odvezla si pořádný příděl. Snadno si ve svém prvním vystoupení poradila i Náměšť s Křižanovem. V souboji B-týmů Velká Bíteš porazila Nedvědici. Dva body si za vítězství nad Šerkovicemi připsalo také béčko HHK Velké Meziříčí.

9.listopadu 2008
Teplý listopad stále neumožňuje připravit ledovou plochu na otevřených kluzištích, a tak nás ve čtvrtém kole hostila Nedvědice B na velkomeziříčském zimním stadionu. V neděli večer jsme v tomto utkání měli poměrně jasně navrch a do tabulky nám přibyly další dva body.
Už v sobotu brala za rutinovaný výkon oba body Veverská Bitýška, která ve Velkém Meziříčí porazila rezervu domácího HHK. První porážku si ze žďárského zápasu s Řečicí odvezlo béčko Velké Bíteše. Své první body si připsal Křižanov, když ve třetí třetině dokonal obrat utkání se Šerkovicemi. Náměšť nad Oslavou měla tentokrát volný los a do letošního okresního přeboru ještě nezasáhla.

2.listopadu 2008
Naše utkání třetího kola se v sobotu v Náměšti nad Oslavou neuskutečnilo. Neoficiální informace ze zbývajících zápasů hovoří o stoprocentní bilanci domácích mužstev.
Do čela průběžného pořadí se tedy vyhoupla Řečice, jinak je tabulka hodně neúplná. Lichý počet účastníků a tři odložené zápasy dělají své. Vždyť třeba Náměšť nad Oslavou ještě do bojů vůbec nezasáhla.

24.října 2008
Ve druhém kole jsme hostili Šerkovice. Utkání jsme rozhodli už v první třetině, pěkné fotky ze zápasu najdete na stránkách NovinyVM.
I béčko Velkého Meziříčí vstoupilo do utkání s Řečicí velmi dobře. Tříbrankový náskok se však s přibývajícími minutami rozplynul a nakonec se oba soupěři rozešli s nerozhodným výsledkem. Úspěšný vstup do soutěže za sebou má b-tým Velké Bíteše, který si poradil s Křižanovem.

19.října 2008
Zahajovací zápas nové sezóny jsme zvládli nad očekávání. Po uvolněné první třetině jsme Veverskou Bitýšku do žádných ofenzivních manévrů nepustili a přivezli jsme si první body. Ještě v sobotu pak Velkomeziříčské béčko doma přehrálo rezervu Nedvědice a v neděli Řečice uspěla v souboji s Křižanovem.

2.září 2008
Prvním společným tréninkem zahájili naši hokejisté ve Velkém Meziříčí přípravu na další sezónu.