Zima 2007-2008

22.února 2008
Jako na houpačce to s námi bylo v pátečním zápase s Křižanovem. Luxusní čtyřbrankový náskok jsme sice málem prolajdali, ale poslední body v sezóně přece jen putují na naše konto. Veverská Bitýška už nepřipustila další komplikace. Utkání s béčkem Velké Bíteše rozhodla už v první třetině a obhájila loňské prvenství. Závěr soutěže vůbec nevyšel Slavkovicím, které prohrály už počtvrté v řadě, tentokrát v přímém souboji o třetí místo s Řečicí. Náměšť nad Oslavou se po vítězství nad Vatínem posunula na pátou příčku.

16.února 2008
Na utkání s Veverskou Bitýškou jsme se dobře připravili. Předvedli jsme zodpovědný a disciplinovaný výkon na hranici svých možností.
Slavkovický propad pokračoval i v souboji s Náměští nad Oslavou. Řečice snadno přehrála Křižanov. Utkání Velké Bíteše B s Vatínem bylo o dva týdny odloženo.

2.února 2008
Vatín proti nám v odvetě nezopakoval výkon z prvního zápasu. I ve Žďáru jsme se mohli spolehnout na podporu svých fanoušků, kteří viděli naše hladké vítězství a jedenáct puků ve vatínské brance. Veverská Bitýška si ze souboje s Křižanovem podle očekávání odnesla oba body a dvě kola před koncem už má opravdu blízko k obhajobě loňského prvenství. Do karet jí hraje i porážka druhých Slavkovic v utkání s Velkou Bíteší B. Pro bítešské je to už čtvrtá výhra v řadě.

29.ledna 2008
STK rozhodla na základě doporučení DK kontumovat nedohrané utkání HC Sokol Křižanov - HC Vatín v poměru 5 : 0 ve prospěch HC Sokol Křižanov.

26.ledna 2008
Krátce poté, co v Mostištích skončil maškarní ostatkový průvod, jsme ve Velkém Meziříčí nastoupili proti Slavkovicím. Lídr soutěže v úvodu utkání opustil svou osvědčenou zodpovědnou defenzívu a doplatil na to.
Do čela průběžného pořadí se vyhoupla Veverská Bitýška, která si v Rosicích poradila s Vatínem. Vítěznou sérii velkobítešského béčka nepřerušila ani Řečice, která si z Bíteše odvezla desítku. S minimálním počtem hráčů nastoupily oba celky v Náměšti nad Oslavou. Ve čtyřiadvacáté minutě domácí prohrávali už 0:3 a i když v závěru mocně dotahovali, body si překvapivě odvezl Křižanov.

19.ledna 2008
Především hrubé defenzivní chyby byly příčinou naší těsné porážky ve žďárském utkání s Řečicí.
V zápase prvních dvou celků Slavkovice neudržely dvougólový náskok a rozešly se s Veverskou Bítýškou nerozhodně. Náměšť doma marně dobývala branku probuzené Velké Bíteše, která si odvezla oba body. Utkání Křižanova s Vatínem bylo podle neoficiálních zpráv po vážném zranění domácího hráče v devětadvacáté minutě ukončeno.

12.ledna 2008
Slušně rozehraný zápas jsme Náměšti sami pomohli otočit a i podruhé jsme s tímto soupeřem vyšli naprázdno. Slavkovice zvládly i utkání s Vatínem a na čele průběžného pořadí si stále udržují jednobodový náskok. Veverská Bitýška to doma neměla lehké, ale díky vydařené druhé třetině Řečici udolala. Z domácího vítězství se radovala i Velká Bíteš B, která hostila Křižanov.

10.ledna 2008
STK podle očekávání rozhodla kontumovat utkání Křižanov - Slavkovice v poměru 0 : 5 ve prospěch HC Slavkovice.

5.ledna 2008
Disciplinovaný výkon nám přinesl body v bítešském zápase s béčkem domácího Spartaku. K tomu musím dodat, že Bíteš s námi v této sezóně odehrála dva velmi dobré zápasy a její současné nevalné postavení v průběžném pořadí přeboru je pro mě trochu záhadou.
Křižanov si sice vyšlápl na vedoucí Slavkovice, ale podle zprostředkovaných informací o výsledku zřejmě bude rozhodovat ještě STK. V Náměšti nad Oslavou se poslední třetina dohrávala na hrubý čas a těsné vítězství si nakonec odvezla Veverská Bitýška. Řečice přes svátky neztratila nic ze svého střeleckého apetitu, o čemž se na vlastní kůži přesvědčil Vatín.

29.prosince 2007
Volejbalový rok 2007 jsme zakončili v sobotu v Bobrové. V uvolněné předsilvestrovské atmosféře jsme trošku zneužili pohostinnosti pořadatelů a odvezli jsme si putovního Tchoře za první místo v turnaji.

25.prosince 2007
Za hojné účasti našich fanoušků a jejich rodin proběhlo na velkomeziříčském zimním stadiónu mostišťské vánoční bruslení. [FOTO]

15.prosince 2007
Křižanov nám byl v sobotu zdatným soupeřem, ale o body nás nepřipravil.
O první místo se v neděli večer hrálo ve Žďáře nad Sázavou. O všem rozhodla až poslední třetina, v níž Slavkovice přetlačily Řečici a v polovině soutěže ji vystřídaly na čele průběžného pořadí. Po vítězství nad domácím béčkem si z Velké Bíteše odvezla body probuzená Veverská Bitýška. Zpátky do hry se vrací Náměšť nad Oslavou, která jednoznačně přehrála Vatín.

8.prosince 2007
V Rosicích byla domácí Veverská Bitýška nad naše síly. Na čele průběžného pořadí nás vystřídala Řečice. Ta se na vítězství nad posledním Křižanovem hodně nadřela. Křižanovští dlouho vedli, ale nakonec vyšli bodově naprázdno. To Slavkovice se s Náměští nemazaly a po dvojciferném vítězství jsou druhé. Svoji sérii porážek ukončila Velká Bíteš B, která porazila Vatín.

1.prosince 2007
Další těžký zápas, další vítězství nad silným soupeřem. Tak můžeme zhodnotit náš sobotní souboj s Vatínem.
Vedoucí Náměšť nad Oslavou nezvládla poslední třetinu dobře rozehraného utkání s Řečicí a připsala si první domácí porážku. Vydařenou sezónu zažívají Slavkovice, které ve Velké Bíteši udolaly trápící se domácí béčko. Veverská Bitýška konečně zabrala a odnesl to Křižanov.

Volejbalisté si v sobotu užívali na oblíbené zimní akci ve Žďárci.

25.listopadu 2007
V neděli pozdě večer jsme si odvezli body ze žďárského kluziště, kde jsme porazili Slavkovice. V dalších zápasech nedala Náměšť nad Oslavou žádnou šanci Křižanovu a chuť si spravila i Řečice, která smetla Velkou Bíteš B.

18.listopadu 2007
Ve třetím kole jsme brali body za domácí vítězství nad do té doby vedoucí Řečicí. Do čela průběžného pořadí se vyšvihly Slavkovice, které si vyšláply na Veverskou Bitýšku. Náměšť potvrdila své kvality a získala body ve vyrovnaném zápase s Velkou Bíteší. Dva body si připsal také Vatín, který si poradil s Křižanovem.
Poprvé se také hrála okresní soutěž. Utkání, v němž padlo osmnáct branek pro sebe v poslední třetině rozhodl Měřín, poraženým mužstvem byla Polná.

10.listopadu 2007
Z výletu do Náměšti nad Oslavou jsme se vrátili s prázdnou. Ve stejnou dobu podlehl Křižanov Velké Bíteši a v souboji nejlepších dvou mužstev minulé sezóny večer Řečice přestřílela Veverskou Bitýšku.

2.listopadu 2007
V pátek jsme zápasem s béčkem Velké Bíteše úspěšně vstoupili do nového ročníku hokejového okresního přeboru. V dalších zápasech si podle neoficiálních zpráv Veverská Bitýška poradila s Náměští nad Oslavou, Vatín neudržel výrazné vedení a s Řečicí nakonec jen remizoval a nerozhodně skončil i souboj Slavkovic s Křižanovem.