Zima 2006-2007

Hokejový okresní přebor tentokrát doznal řadu změn a musím říct, že rozhodně k lepšímu. Deset zúčastněných mužstev hrálo dvoukolově každý s každým, bez jakékoli nadstavbové části. Osobně si myslím, že tento systém je nejen nejspravedlivější, ale pro tuto soutěž vůbec nejvhodnější. Odpadla řada zbytečných zápasů ve skupinách, v nichž vlastně o nic nešlo. Každý získaný nebo ztracený bod míchal průběžným pořadím a mužstva k zápasům většinou podle toho také přistupovala, což bylo samozřejmě vidět i na ledě. Dalším nesporným plusem bylo výrazné rozšíření a vyrovnání výkonnostní špičky soutěže. Vždyť ještě v posledním kole usilovaly o celkové prvenství čtyři celky. V nerovné konkurenci ligového hokeje to sice zase tolik diváků nepřitáhlo, ale pošramocená prestiž okresního přeboru se určitě výrazně pozvedla.
Tabulka se poměrně brzy rozdělila na dvě části. V té méně úspěšné čtveřici se srovnali naši „tradiční“ soupeři z bývalé velkomeziříčské skupiny. Mezi nimi si nejlépe vedla Polná, naopak více si určitě slibovali v Měříně, zvláště po příchodu několika hráčů bývalého Gremisu. Mezi silnou šestkou se to vařilo a mlelo až do konce. Na čele se brzy usadila Veverská Bitýška. Tento nový účastník disponoval silným, vyrovnaným kádrem a vypadalo to, že soutěží proklouzne bez větších komplikací. V přímých soubojích se svými největšími konkurenty však i Bitýška zaznamenala tři porážky. Její náskok se v závěru smrskl na jediný bod, ale celkové vítězství si už vzít nenechala. Ve vyrovnaném finiši pronásledovatelů dosáhla na celkovou druhou příčku produktivní Řečice, celky Slavkovic a Vatína v závěru z přímého boje o medaile odpadly.
Pro nás nezačala jubilejní desátá hokejová sezóna nejlépe. Nejprve se už v přípravě zranil Jirka Svoboda a povaha jeho zranění jej vyřadila ze hry na celý zbytek sezóny. Pak jsme se v úvodních kolech okresního přeboru potýkali s řadou dalších absencí a jelikož to bylo právě v zápasech s nejsilnějšími soupeři, rychle jsme nasbírali tři porážky. Až začátkem prosince, po vydřeném těsném vítězství nad Měřínem, se podařilo mužstvo zkonsolidovat a vrátit mu vítězného ducha. S výjimkou nešťastného bítešského zápasu jsme ve zbývajících zápasech bodovali naplno a i když se nakonec ztrátu z úvodu úplně dohnat nepodařilo, v konečném účtování jsme brali alespoň bronz.

Zimní spánek se netýká ani naší volejbalové sekce. Plácali jsme to každý týden, objeli jsme obvyklé zimní štace (Žďárec, Bobrová, VelMez) a halovou sezónu jsme zakončili slavným vítězstvím na turnaji v Borech.

Podrobné informace o zimě 2006 - 2007 najdete v následujících dokumentech :

Nástěnka

Hokejový okresní přebor
Mužstvo SK Mostiště
Zápasy
Tabulky
Produktivita
Tresty