Jaro a léto 2006

1.října 2006
Nedělní odpoledne patřilo fotbalové bitvě mezi svobodnými a ženatými. Poslední dva týdny se nesly ve znamení vzájemného popichování a velkohubých prohlášení z obou táborů a před nedělním výkopem bylo všem jasné, že tentokrát nepůjde o žádný srandamač. Prestižní utkání přineslo vyrovnaný souboj, který skončil i po nastavení nerozhodně. Toto resumé však bylo pro některé ze zúčastněných borců nepřijatelné, a tak nakonec došlo i na penaltovou loterii, v níž si lépe vedli ženáči. Tady je k nahlédnutí pár fotografií.

26.září 2006
Stávající freehosting nám už delší dobu byl poněkud těsný a proto jsme se rozhodli naše stránky přestěhovat. Včera byla zaregistrována doména skmostiste.cz, a tak napříště najdete naše stránky na nové, snáze zapamatovatelné adrese www.skmostiste.cz popřípadě jenom skmostiste.cz. Současně s tím začneme používat i novou e-mailovou adresu info@skmostiste.cz.
Na staré adrese budu ještě nějakou dobu udržovat v chodu "zeštíhlenou" verzi našich stránek.

9.září 2006
Zatímco část volejbalistů hrála na turnaji v novém sportovním areálu v Měříně, doma se už potřetí naplňovalo heslo Mostišťský nohec - to je aspoň mazec! V tuhých bojích se střetlo osm týmů. Nakonec se i letos na domácím nohejbalovém trůnu udržela Koudelkova STS. Málo platný, zřejmě slušnej oddíl.

3.září 2006
Ve spolupráci s velkomeziříčským Domem dětí jsme u nás na závěr prázdnin uspořádali dětské soutěžní odpoledne plné písniček, tance, soutěží a sladkých odměn. K nahlédnutí připojuji několik fotografií.

Některé zajímavé akce v našem areálu
sobota 27.května - Jaro 2006 - volejbalový turnaj smíšených družstev
sobota 10.června - oslavy 70.výročí založení SDH Mostiště,
sobota 10.června - taneční výlet se skupinou Start02
sobota 1.července - taneční výlet se skupinou Maraton
pátek-neděle 7.-9.července - prázdninový víkend s lunaparkem
pátek 7.července - taneční výlet se skupinou Arbok
sobota 8.července - taneční výlet se skupinou Jordan
pátek 14.července - taneční výlet se skupinou Atlantis
sobota 29.července - Mostišťský pohár - fotbalový turnaj - 10.ročník (foto)
pátek 18.srpna - vystoupení skupiny Bagr
sobota 26.srpna - Krušovické ex-pivní slavnosti
sobota 2.září - Babí léto 2006 - volejbalový turnaj nesmíšených družstev (foto)
neděle 3.září - dětské soutěžní odpoledne (foto)
sobota 9.září - Mostišťský nohec - 3.ročník - nohejbalový turnaj

Hokej
Naši hokejisté se v červnu zúčastnili turnaje ve francouzském Toulonu. Na slíbenou zprávu o této úspěšné výpravě bohužel dosud čekám...

Fotbal
Fotbalisté letos absolvovali Sklenský pohár, fotbalový turnaj ve Vídni a poslední červencovou sobotu proběhl také desátý ročník našeho fotbalového turnaje (foto). V srpnu pak ještě hráli v Martinicích. Ve výčtu aktivit samozřejmě nesmí chybět místní nohejbalové pozdvižení, které vyvrcholilo druhou sobotu v září.

Volejbal
Volejbalová sekce letos nejprve v březnu zavítala na turnaj do Borů. V květnu jsme bojovali ve Velkém Meziříčí, poté jsme hráli na rudíkovském volejbalovém dni a měsíc jsme zakončili čtvrtým ročníkem mostišťského jarního volebalového turnaje. V červnu jsme se předvedli také v Brně a v Oslavici, prázdniny pak zahájila vydařená akce v Chlumku (foto) a za sebou máme i srpnový turnaj v Budišově. 2.září proběhl náš (před)podzimní volejbalový turnaj Babí léto 2006 (foto), o týden později byla na pořadu akce v Měříně.

duben 2006
Jakmile voda opadla, pustili jsme se do odstraňování povodňových škod, takže v týdnu před 23.dubnem nic nebránilo tomu, aby se hřiště postupně zaplnilo pouťovými atrakcemi. Nejhůř dopadlo naše volejbalové hřiště, odkud rozvodněná řeka smetla nejen většinu svrchní prosívky, ale dokonce i část štěrkového podloží. I zde už je všechno navezeno a upraveno. Vymleté části podloží jsme vyspravili hrubým štěrkem a povrch doplnili 115 tunami dovezené mirošovské prosívky.

31.března-3.dubna 2006
V pátek kolem deváté hodiny večerní se naplnila Mostišťská přehrada a zanedlouho poté se řeka Oslava v Mostištích vylila z břehů. Mimo škod na soukromém majetku napáchala voda taky rozsáhlé škody v našem sportovním areálu. Během jednoho týdne jsme tam mohli vidět nejprve 30 cm sněhu, pak více než půl metru vody a nakonec až 30 cm naplaveného bahna, písku a bůhvíčeho ještě. Tady je několik obrázků.