O MOSTIŠŤSKÝ POHÁR - 10.ročník

V sobotu 29.července 2006 proběhl v našem sportovním areálu jubilejní desátý ročník fotbalového turnaje O Mostišťský pohár. Ještě v pátek nás trochu strašilo tropické počasí letošního léta s teplotami výrazně přes třicet stupňů Celsia, ale po noční zálivce zůstalo ráno zataženo, takže se hrálo za ideálního fotbalového počasí a odpoledne hráče dokonce osvěžil deštík. Poprvé v desetileté historii nám v průběhu turnaje zapršelo, ale tentokrát to asi nikomu moc nevadilo.
Na hřišti bylo k vidění hodně branek a několik divokých výsledků. V souboji o konečné páté místo inkasovali martiničtí v posledních vteřinách rozhodující druhou branku a skončili za Stráneckou Zhoří na konečném šestém místě. Favorizovaná Vídeň se po semifinálovém zklamání dala dohromady a v souboji o třetí místo vrátila i s úroky domácímu béčku překvapivou porážku ze skupiny. Do finále proklouzlo nenápadné mužstvo Kozlova a domácí A-tým, který v bratrovražedném semifinále vyřadil druhý mostišťský celek. Rozhodujícím momentem finálového zápasu byl zkrat dezorientovaného kozlovského brankáře, který za nerozhodného stavu zastavil v polovině prvního poločasu před vápnem míč rukama. Proti oslabenému soupeři získali domácí brzy výraznou převahu, kterou dokázali vyjádřit i gólově.
Pozici krále střelců obhájil vídeňský shooter Zdeněk Studený, který se trefil celkem devětkrát. Na paty mu tentokrát šlapalo domácí mladé útočně duo Vlasta Beran (8 branek) a Aleš Pól (6 branek).

Utkání ve skupinách :

Skupina A
Stránecká Zhoř – Kozlov 1:1
Kozlov – Mostiště A 1:3
Mostiště A – Stránecká Zhoř 8:0

Skupina B
Vídeň – Martinice 9:1
Martinice - Mostiště B 3:1
Mostiště B – Vídeň 3:1

Utkání o umístění :

o páté místo :
Stránecká Zhoř – Martinice 2:1

semifinále :
Mostiště A – Mostiště B 4:1
Vídeň – Kozlov 3:6

o třetí místo :
Vídeň – Mostiště B 8:1

o první místo :
Mostiště A – Kozlov 6:1