Zima 2005 - 2006 : Nástěnka

31.března 2006
Naposled v této sezóně jsme společně vyjeli na led. Po exhibičním zápasu s Gremisem jsme z rukou zástupců OVČSLH převzali pohár a medaile pro okresní přeborníky 2005-2006. Celý večer patřil našemu hlavnímu spozorovi, společnosti EUROBAGGING.

25.března 2006
V mostišťském restauračním zařízení U Karafiáta proběhla merenda na závěr úspěšné hokejové sezóny.

19.března 2006
V infarktovém závěru svého utkání závěrečného kola letošního hokejového okresního přeboru jsme udolali Gremis.

18.března 2006
V sobotu naše stále živá a aktivní volejbalová sekce zamířila na předjosefské klání do Borů. Turnaj jsme měli výborně rozehraný, ale rozhodující souboje o umistění už jsme nezvládli podle svých představ a nakonec jsme v konkurenci osmi smíšených družstev vybojovali čtvrté místo.

11.března 2006
V sobotu večer jsme v souboji s B-týmem Velké Bíteše potvrdili letošní suverenitu a s předstihem obhájili trofej okresního přeborníka !
Ve druhém zápase podlehl Měřín mužstvu Gremisu a před posledním kolem je tedy jasné, že Měřín obsadí v konečném účtování letošního okresního přeboru šesté místo. V první třetině derby zápasu Řečice-Slavkovice padlo osm branek. Domácí z této přestřelky vyšli s dvojgólovým vedením, které si už nenechali vzít.

6.března 2006
O uplynulém víkendu jsme nehráli. Utkání, v němž jsme měli být hosty HC Slavkovice bylo odloženo. Na kdy ? No na neurčito přece...
Velká Bíteš zvládla vcelku bez problémů svůj další souboj, tentokrát ve Velkém Meziříčí s domácím Gremisem. O den později si odvezla body z Velkého Meziříčí také Řečice, která deklasovala Měřín.

27.února 2006
Máme za sebou další vítězný zápas s Měřínem. V dalším souboji zvítězila Velká Bíteš B nad Slavkovicemi a Řečice využila výhodu domácího hřiště v souboji s Gremisem.

20.února 2006
V šestém kole se nedohrálo naše utkání s TJ Řečice. V dalších zápasech finálové skupiny zvítězili naši pronásledovatelé z Velké Bíteše a Slavkovic. Ve druhé skupině už je dobojováno.

13.února 2006
V pátém kole jsme úspěšně absolvovali nervózní souboj s Gremisem. Po utkání s Měřínem přibyly další body na konto HC Slavkovice, když hosté rozhodli o svém hladkém vítězství už v první třetině. Druhá skupina je i nadále vyrovnaná, což dokazují nerozhodné výsledky v soubojích Křižanova s Vírem a Netína s Polnou.

4.února 2006
Magnetem čtvrtého kola byl náš sobotní podvečerní zápas, v němž jsme byli ve Velké Bíteši hosty domácího B-týmu. Ve vyrovnaném souboji hokejově vyzrálých mužstev domácí trochu zaostali za svými možnostmi a přišli o první body.
Ve stejném čase hostil Gremis ve Velkém Meziříčí mužstvo Měřína. Domácí si od začátku budovali rozhodující náskok, ze kterého jim něco zbylo i po přestřelce, která se strhla v poslední třetině.
Utkání Slavkovic s Řečicí bylo odloženo.
Ve druhé skupině zopakoval Křižanov vítězství nad Netínem.

29.ledna 2006
Nadstavbová část pokračovala o víkendu kompletním třetím kolem. Nás čekala těžká písemka v nedělním duelu se Slavkovicemi.
V Bíteši domácí béčko rychle získalo tříbrankový náskok. Gremis neprodal svou kůži lacino, ve třetí třetině se dotáhl až na jednogólový rozdíl, ale na následný bleskový dvojitý protiúder domácího Spartaku už hosté odpověď nenašli.
Ve žďárském souboji s Měřínem uspělo "domácí" mužstvo TJ Řečice.
Vyrovnané zápasy přinesla druhá nadstavbová skupina. Křižanov byl sice po většinu utkání aktivnějším mužstvem, jenže body si v poslední minutě zajistil produktivnější Slavoj Polná a z těsného vítězství nad Vírem se radoval také Netín.

21.ledna 2006
Ve druhém kole finálových bojů jsme v sobotu večer byli hosty Měřína. V zajímavém souboji dvou vítězů skupin na žďárském zimáku podlehly Slavkovice béčku Velké Bíteše. V neděli večer pak ještě Gremis zvítězil nad Řečicí.

15.ledna 2006
Po měsíční zápasové pauze jsme v prvním kole nadstavby hostili Řečici. V dalších zápasech finálové skupiny Slavkovice ve druhé třetině zlomily odpor Gremisu a Měřín necelou půlminutu před koncem ztratil remízu ve skvěle rozehraném zápase s béčkem Velké Bíteše. V utkáních druhé skupiny si Křižanov poradil s Netínem a Vír těsně podlehl Polné.

19.prosince 2005
V pátém kole jsme nastoupili proti Gremisu a potvrdili vedoucí pozici ve skupině. Ve druhém zápase naší skupiny se v neděli i podruhé rozešel Netín s Polnou nerozhodně. Žďárská skupina přinesla další vítězství Slavkovic a v souboji o druhé postupové místo ze skupiny B uspěl Měřín. Poražený Křižanov, pokud by chtěl zasáhnout do finálových bojů, musí bodovat v šestém kole proti dosud suverénnímu béčku Velké Bíteše.

12.prosince 2005
Ve čtvrtém kole jsme si v zápase s Netínem pojistili postup do finálové skupiny a známe už také většinu dalších postupujících. Spolu s námi už mají jistotu Slavkovice, Gremis a Velká Bíteš B. O zbývajících dvou místech se rozhodne ve skupině A mezi Vírem a Řečicí a ve skupině B mezi Křižanovem a Měřínem.

6.prosince 2005
Exodus hokejových mužstev z okresního přeboru pokračuje. Před loňskou sezónou skončila Florida, na přelomu roku ji následoval Granit, letos si to na podzim rozmysleli ve Vatíně. Nyní spolu s nováčkem z Čebína opouští soutěž i jeden z favoritů, trojnásobný vítěz Reinpo. V mužských soutěžích registrovaných v působnosti ČSLH už tedy naše bývalé okresní město reprezentuje jen druholigový HC Žďár nad Sázavou.
Reorganizovaný okresní přebor tedy pokračuje ve dvou tříčlenných a jedné čtyřčlenné skupině. Ani se nemůžem divit, že prestiž této soutěže je taková, jaká je....

5.prosince 2005
Tak je za námi třetí kolo. V duelu vedoucích mužstev bítešské skupiny potvrdila sílu Bíteš B. Skupina C nabídla po čtvrteční předehrávce Netína s Gremisem o víkendu už jen náš souboj s Polnou.

26.listopadu 2005
Ve druhém kole jsme sehráli další drama, tentokrát nás hostil Gremis. V dalším zápase naší skupiny vybojovala v závěru Polná proti Netínu první bod. Ve skupině B deklasovala letos velmi silná Bíteš nováčka z Čebína a dokonce se objevila dosud nepotvzená zpráva, jež naznačuje, že mužstvo Čebína zřejmě nebude v soutěži pokračovat. Jen pár vteřin před závěrečnou sirénou rozhodl Křižanov o svém vítězství nad Měřínem. Ze žďárské skupiny znám zatím jen výsledky obou vítězných zápasů Slavkovic.

22.listopadu 2005
Přidal jsem informace o hracím systému a rozpis jednotlivých skupin s prvními výsledky.

19.listopadu 2005
Do nového ročníku okresního přeboru jsme vstoupili v sobotu před polednem zápasem s Netínem.

8.listopadu 2005
V hracím systému mužského hokejového okresního přeboru byly dodatečně udělány zásadní změny. Pro základní část následujícího ročníku jsou mužstva rozdělena do tří skupin. My se v té naší střetneme dvoukolově s Netínem, Gremisem a Polnou. Všechno to ještě upřesním, ale každopádně už je jasno, že se letos zase začne o něco později.

28.září 2005
Naši hokejisté zahájili na velkomeziříčském zimním stadionu společnou přípravu na nastávající hokejovou sezónu. K prvnímu soutěžnímu utkání v okresním přeboru nastoupíme pravděpodobně až někdy v polovině listopadu.