Zima 2004 - 2005

Pro tento ročník hokejového okresního přeboru mužů zvolil řídící orgán soutěže jiný model nadstavbové části a z rozpisu utkání bylo jasné, že se bude hrát ještě o dva týdny déle než před rokem. Sezóna se nám tedy roztáhla od začátku října až do konce března, což je celý půlrok.
Velkomeziříčská skupina zahájila po odstoupení mužstva Floridy v sedmi mužstvech, v té žďárské bojovalo šest celků, a poté, co to v lednu zapíchl Granit, dokončilo dokonce jen pět mančaftů. O vedení ve skupině se s námi dlouho tahal rok od roku silnější celek Gremisu a muziku tvrdilo ještě na třetím místě béčko Velké Bíteše. Naším cílem pro základní část bylo umístit se do druhého místa a především dobudovat kompaktní celek, který bude schopen uspět v nadstavbových bojích. Sebevědomí mužstva vzrostlo po vydařeném bítešském zápase, opravdovou prověrkou výkonnosti pak byly zvláště oba souboje s Gremisem.
Do finálové skupiny jsme postoupili z prvního místa a kromě Gremisu nás tam čekal vítěz žďárské skupiny HC Slavkovice a obhájce trofeje HC Reinpo. Dnes už můžeme trochu zjednodušeně říct, že rozhodujícím momentem celé nadstavby bylo necelých devadesát vteřin našeho úvodního utkání s Reinpem, během nichž jsme třemi góly položili základ výrazného vítězství. Zodpovědným přístupem jsme se pak úspěšně prokousávali dalšími zápasy a po dvou trefách v poslední minutě žďárské odvety s obhájcem titulu jsme mohli slavit. Po čtyřech letech jsme podruhé v osmileté historii klubu vybojovali titul okresního přeborníka. V průběhu sezóny jsme v osmnácti soutěžních zápasech nenašli přemožitele a ztratili pouze jediný bod.

Musím však připomenout, že zimní mostišťský sport, to už není jen lední hokej. Činila se i naše volejbalová sekce. Volejbal jsme hráli v tělocvičnách v Borech a ve Velkém Meziříčí celou zimu a absolvovali jsme také tři halové turnaje (Žďárec, Bobrová a Bory).

Podrobné informace o zimě 2004 - 2005 najdete v následujících dokumentech :

Nástěnka
Zápasy skupiny A
Zápasy skupiny B
Tabulka skupiny A
Tabulka skupiny B
Nadstavbová část
Konečné pořadí