Fotbalová sezóna 2001

Během letošního jara a léta absolvoval náš žíznivý Sbor dobrovolných fotbalistů tři turnaje a několik dalších přátelských utkání. V uvedených zápasech se v našich řadách vystřídali následující borci : David Dřímal, Olda Holán, David Homola, Franta Homola, Jirka Kafka, Zdeněk Kocourek, Jirka Koudela, Vašek Krejčí, Jirka Mejzlík, Mirek Mejzlík, Honza Netolický, Pepa Netolický, Petr Novák, Jarda Požár, Pepa Požár, Jirka Simonides, Kamil Simonides, Pepa Strnad, Petr Šmíd, Jirka Toman, Pepa Vondráček a Luboš Zahradníček.

pátek 25.května 2001 v Žirovnici
Žirovnice (starší páni) - Mostiště 1:3 (1:1)
Oblíbený výlet do Žirovnice jsme absolvovali už po čtvrté. Na kvalitním trávníku jsme s tamními staršími pány sehráli slušné utkání. S přibývajícími minutami jsme postupně získávali převahu (především fyzickou) a nakonec v Žirovnici poprvé, ale vcelku zaslouženě zvítězili. Nejen fotbalově to byla opět velmi vydařená akce !

středa 18.července 2001 v Mostištích
Mostiště - Lhotky 5:1
Hosté, kteří k nám přijeli poprvé, byli zpočátku zaskočeni tvrdým a prašným hřištěm. O osudu jinak vyrovnaného utkání nakonec rozhodla slabší koncovka našeho soupeře.

sobota 28.července 2001 v Mostištích
Mostišťský pohár, 5.ročník
Letošní ročník našeho turnaje se odehrál za třicetistupňového vedra. My jsme úvodu utkání proti Vídni promarnili řadu šancí a nakonec prohráli nejtěsnějším rozdílem 0:1. Ve druhém zápase to byl zase náš soupeř z Měřína, který spálil řadu vyložených příležitostí a z těsného vítězství 3:2 jsme se radovali my. Proti Martinicím jsme v závěru snížili tříbrankovou ztrátu na rozdíl jediného gólu, ale vyrovnat se nám už nepodařilo, takže jsme podlehli 3:4. Obhájce prvenství SLZA potom potvrdil svoji suverenitu a v posledním zápase nás zcela bez problémů jasně přehrál 1:6. Získané tři body nás zařadily na čtvrté místo mezi pěti zúčastněnými mužstvy. Naše branky stříleli : Václav Krejčí 4, Honza Netolický, Franta Homola a Zdeněk Kocourek.

neděle 5.srpna 2001 v Olší nad Oslavou
Olší nad Oslavou - Mostiště 9:1
K dalšímu přátelskému utkání jsme zavítali do Olší. S domácím mužstvem jsme dokázali držet krok jen půl hodiny. Po váhavějším začátku získal zkušenější soupeř výraznou převahu, kterou vyjádřil i gólově.

sobota 11.srpna 2001 v Martinicích
Martinický pohár, 6.ročník
Na Martinickém turnaji jsme sehráli 3 utkání. Rozhodující bylo hned to první. S Relaxem Dobrá Voda jsme po většinu utkání byli lepším mužstvem a ještě asi 10 minut před koncem jsme vedli. V závěru jsme však hloupě inkasovali a nakonec po porážce 1:3 odešli se skloněnou hlavou. Ve zbylých utkáních už jsme se nezvedli a s pozdějšími finalisty Kozlovem a Vídní prohráli shodně 0:2. Turnaj nakonec vyhrála Vídeň, my jsme po nedůstojném vystoupení skončili bez bodu na posledním 8.místě. Naši jedinou branku vstřelil Jarda Požár.

neděle 19.srpna 2001 v Měříně
Měřín - Mostiště 4:2 (1:1)
Domácí byli po celé utkání lepší a přestože jsme ještě na začátku druhého poločasu vedli, z vítězství se nakonec po zásluze radoval Měřín. Naše branky vstřelil Jirka Mejzlík a Václav Krejčí.

sobota 8.září 2001 ve Vídni
O pohár vídeňského starosty, 1.ročník
V deštivém ránu se nás sešlo jen osm, takže jsme celý turnaj odehráli jen s jedním hráčem na střídání. V prvním zápase jsme domácí Vídni podlehli 0:2, když jsme inkasovali hned v prvním poločase nejprve z penalty a potom po rohu. Dalším soupeřem byly Lhotky. Naše herní převaha byla jen platonická a po marném dobývání soupeřovy branky, skončilo utkání bezbrankovou remízou. Stejný výsledek vzešel i z našeho dalšího zápasu s mužstvem Disco A. Ve svém posledním vystoupení jsme pak porazili Martinice 2:0. Vítězem turnaje se stala Vídeň, my jsme s pěti získanými body obsadili třetí místo z pěti zúčastněných mužstev. Autorem obou našich branek byl Vašek Krejčí.
Přestože při odpoledním fotografování už svítilo sluníčko, naše oblečení vypovídá o tom, že den moc letní nebyl. Na jediné fotce z fotbalového léta nahoře zleva stojí : Pepa Požár, Petr Novák a Zdeněk Kocourek. Před nimi jsou v podřepu zleva : Jirka Simonides, David Dřímal, Vašek Krejčí a Jirka Koudela. Chybí už jen Luboš Zahradníček, vic nás ve Vídni nebylo.

neděle 9.září 2001 v Mostištích
Mostiště - Měřín 1:12 (1:5)
Přáteláček, "který se nám moc nevyvedl". Hned ráno po vídeňském turnaji jsme horko-těžko poslepovali mužstvo a na výkonu i výsledku to bylo samozřejmě vidět. Soupeř byl po všech stránkách lepší a na hřišti si dělal prakticky co chtěl. Jedinou naši branku vstřelil Jarda Požár.

neděle 14.října 2001 v Mostištích
Mostiště - Měřín 9:9 (5:1)
Na závěr sezóny k nám ještě jednou zavítali chlapi z Měřína. Tentokrát už jsme s nimi sehráli důstojnou partii a i když jsme čtyřgólové vedení (6:2) ve druhé půli neudrželi, s remízou byly nakonec obě strany vcelku spokojené.